SFF_BRNO_2014O této akci vím už delší dobu a byl jsem moc rád, že se termín odsunul až na poslední srpnový den. Ten mi dával určité šance se zúčastnit. No a šance se změnily v realitu a již dnes mohu slíbit, že vám s kamarádem Martinem Kostkou na SFF u Industry něco naservírujeme.  Chviličku jsem přemýšlel, co ze světové kuchyně bych asi tak měl připravit. Nakonec jsem dospěl k rozhodnutí, že si své zastoupení zaslouží i jídla, která se u nás jí od nepaměti a která uvaříme z lokálních surovin.

paštikaMoji přátelé mě, už ani nevím z jakého důvodu, ustanovili do pozice odborníka na paštiky.  Je fakt, že za poslední roky jsem jich na různé akce vyrobil snad stovky kilogramů. Proto vám i zde zkusím nabídnout dvě varianty paštiky s doma upečeným kváskovým chlebem (tento částečně upeču doma já a částečně Honza Šmikmátor – mimochodem v Brně vede kurzy pečení chleba). Okolo bude spousta vybraných lahůdek a jsem zvědavý, jestli i obyčejná paštika bude žádaným artiklem.

 

Moravsky_wrapNo a abychom zachovali ráz světovosti, tak vám snad přijde k chuti i speciální „Moravský wrap“. Již podle názvu tušíte asi nějakou vypečenost a vypečené to opravdu bude :) Voňavé lokše z brambor pomazané kachním sádlem, osm hodin pečená kachna a k tomu lehce orestované kysané zelí.  Prostě wrap se vším všudy.
Nakonec si nechám snad ještě jednoho žolíka v rukávu. Snad.

Pokud si chcete užít perfektní den plný dobrého jídla, pití a zábavy, stavte se v neděli 31.8.2014 mezi 10. a 22. hodinou v Brně u Industry – Masná 9!

Share This