interiér na stojáka

 

Když jsem se dozvěděl o tomto konceptu (zjednodušeně přesně odpovídajícímu názvu), tak to ve mně vyvolalo pochybnosti. Může být o něco podobného zájem? Tyto pochybnosti po mojí asi šesté návštěvě vzaly za své.
Moderní interiér mě stále nepřestal bavit, jediné co se zde úplně nepovedlo, je akustika a umístění LCD TV.  Podle mě podobný podnik televizi opravdu nepotřebuje, sem chodí lidi na pivo a ne čučet na telku.
Na druhou stranu je velmi zajímavým prvkem prosklené okno, kterým se můžete podívat do chladící místnosti na zásobu beček. Vedle okna je umístěný i teploměr, takže stále máte přehled, na jaké teplotě si pivko leží.

Ze začátku jsem také váhal nad tím, jestli mě bude bavit u piva postávat, ale i to je pravděpodobně vymyšlené dobře. Zákazníci přijdou, ochutnají, co chtějí, a uvolní místo dalším zájemcům. Jen pár tvrďáků zde vydrží postávat celý večer.

Pivo mají ošetřené dobře, ve standardní nabídce je Chotěbořský ležák světlý a tmavý a k tomu se střídají nějaké dva speciály. Většinou jedna pšenice a něco hutnějšího (APA, IPA, speciální ležáky) z menších českých pivovarů. Pivo se zde točí na hladinku (občas má výčepní maličko problém s mírou, ale u dobře natočeného piva to většina rozumných lidí toleruje). Dále si můžete dát na ochutnávku šnyt, u někoho jsme viděl dokonce i mlíko.

Co se týká jídla, tak jsem vyzkoušel několik chuťovek k pivu. Výtečné mají obložené půlkrajíce chleba  – ochutnal jsem s tlačenkou, škvarkovou pomazánkou i tvarůžkový. Vše dobré, ale nejlepší byl pikantní tvarůžkový. Nabízí se také nářezy z klobás a slaniny. Zklamáním pro mě byl zdejší talián, který se podobal spíše šunkové klobáse. Většina těchto chuťovek je doplněna výbornou domácí pikantní lutěnicí.
Moc jsem nepochopil zdejší obědové menu skládající se z polévky a salátu, ale jelikož to tímto způsobem jede už minimálně druhý měsíc, tak si to své zákazníky asi našlo.

Obsluha je znalá věci a většinou příjemná. Bohužel její renomé kazí i několik slabších chvilek mladších kolegů. Věřím tomu, že si to sedne a zkušení matadoři si mladší usměrní, nebo jim dají včas vale…

 

Share This