očima kamaráda Martina Kostky

 

Není mnoho dnů, na které se vysloveně těším, když si nařídím budíka na čas lehce po čtvrté ráno. Neděle 12. října byla výjimkou. Toho dne jsem totiž vyrazil s Matym a jeho synem Michalem na Street Food Festival v Praze.

Krása střídá nádheru a ten třetí? :)

Krása střídá nádheru a ten třetí? :)

Maty nenechal nic náhodě a přípravě věnoval naprosto stejnou pozornost jako předchozímu Streetfoodu v Brně. Rozhodli jsme se, že vítězné menu, podobně jako ve sportu sestava, se nemění, a proto naservírujeme pražským labužníkům stejné dobroty jako v Brně. K malým obměnám došlo – jedna z paštik byla jelení a moravské sushi, Matyho domácí závináč, jsme do Prahy nevezli. Na druhou stranu padlo rozhodnutí mít všeho snad dvojnásobně víc, přece jen, abychom měli v té dálce co prodávat a nejeli domů před polednem.

IMG_2370

Paštika pečená jelení, wrap – lokše, zelí, kachna, paštika kachní

Do areálu pražského výstaviště jsme dorazili lehce po osmé a rychle postavili stánek. Vše jsme měli připraveno dlouho před oficálním začátkem. Trochu jsme se obávali umístění stánku – byli jsme u vchodu – a tak jsem si říkali, že nás lidi projdou a zamíří víc do centra celého festivalu. Bylo to zbytečné, lidi si k nám cestu našli a podobně jako v Brně, dost jich došlo podruhé a někteří i víckrát. Jednou z nich byla i Anička Postnikova, která nám udělala několik krásných fotek.

IMG_2361

Kachní paštika – kachní játra , konfitovaná kachna

Kombinace Matyho skvělého jídla a dostatečně rychlé obsluhy vedla k tomu, že jsme po půl druhé měli vyprodáno. To jsme vůbec nečekali a moc nás to potěšilo! Komplimenty k chuti paštik i lokší pak zahřály u srdce jako bonus navíc.

Co na závěr? Byl to skvělý den a já jsem rád, že jsem tam mohl být a hlavně, že Vám chutnalo. Rozhodně doufám, že jsem nebyl na takové akci naposledy a Maty mě příště zase někam veme s sebou :)

Share This