Sklizeno – opravdové jídlo. Bojím se, že následující řádky vyzní jako reklama, ale moje zkušenosti jsou prostě takové.
Otevřením tohoto obchodu se Brňanům značně usnadnil přístup ke kvalitním potravinám s jasným původem, často regionálního a „bio“ charakteru. Nakupoval jsem zde zatím asi desetkrát a mojí kuchyní prošly tyto produkty:  Maso – hovězí, jehněčí, zvěřina, kuřata a krůta. Sýry z kravského, kozího a ovčího mléka (včetně čerstvých a zrajících), mléko, máslo, jogurty, vejce, bezlepkové uzeniny, paštiky, sádlo, mošty, víno, pivo, chléb, káva, med, ovoce a zelenina (včetně sušeného),  mouka, čočka a na spoustu věcí jsem určitě zapomněl.  Všechny produkty byly kvalitní, čerstvé a velmi dobře zpracovatelné.
Za opravdovou přednost tohoto obchodu považuji maso a lahůdky.  Nabídka skvěle vyzrálého hovězího masa dává možnost pro domácí přípravu steaků (flank, hanger, veverka, krční filet, květová špička a samozřejmě kýta, nízký a vysoký roštěnec, svíčková …) Pro milovníky pokrmů s delší přípravou jsou zde líčka, krk, plec, kližka, žebra atd.   Mohl bych pět ódy skoro na každý druh masa, který jsem zde zakoupil.  Přesto zmíním už jen  hřbet z jelena dodaný na objednávku. Maso bylo perfektně zabaleno a očištěno tak, že šlo rovnou „hodit na pánev“ . Cena zde byla vyšší, ale naprosto odpovídala kvalitě produktu.
Také nabídka sýrů je velmi pestrá.  Lahodná je například kozí gouda či kozí brynza. Zajímavá je i možnost koupit si k sýrům vinné želé.  Kombinace se sýrem s bílou plísní vykouzlí úsměv i na tváři největšího škarohlída.
Uzeniny nejsou  mým favoritem, ale zde jsem neodolal klobáskám z čistě jehněčího či hovězího masa ochuceným pouze mořskou solí.
Věřím, že se postupně rozšíří také nabídka zeleniny a ovoce, která na mě působí střídmě či nekompletně. Toto je částečně způsobeno i vlivem sezóny.
Prodejna je prostorná, světlá a uspořádání sortimentu logické.  Obsluha se s úsměvem a  rychle  ujme každého zákazníka. Nasměruje,  doporučí a  pokud je to možné, tak nabídne vzorek k ochutnání.
Program pro stálé zákazníky funguje formou kartiček, na základě které obdržíte automaticky slevu 2% na váš nákup.  Další slevy jsou akčního charakteru – tento týden pro držitele kartiček 20% sleva na určitou řadu produktů .  Moc zajímavé jsou  degustační akce, které se v současné době rozjíždí. Vše toto je vhodně prezentováno na FB profilu a firemním webu.
Pokud rádi a dobře jíte, tak se vám určitě vyplatí, tento obchod neignorovat.

Tato recenze byla napsána v únoru 2012

Share This