Ať máte rádi klasické ležáky, nebo nejrozmanitější pivní styly, tak tady si vždy vyberete. Dostanete dobře ošetřené a výborně natočené pivo za férovou cenu …

Přestože nejsem žádný odborník na pivo, musím napsat následující řádky. Doufám, že mi odpustíte možné drobné nepřesnosti. Moc nechápu, že se tato pivnice na Scuk ještě nedostala. Mám za sebou více než 20 návštěv tohoto podniku a ochutnal jsem zde minimálně 40 druhů piva. Neříkám, že mi všechna chutnala, to ani náhodou. Bylo pár kousků, kde jsem nebyl schopen dopít ani malé pivo (některé kyselé speciály opravdu nejdou dělané pro mě). Na druhou stranu mě zde spousta piv nadchla a hlavně jsem si zde neuvěřitelně rozšířil obzory.

Tento podnik si na nic nehraje. Interiér je prostý, možná až neuspořádaný. Najdete zde nábytek různého druhu i stáří. Toto zde ale nikdo neřeší a doufám, že řešit nebude. To, co se zde řeší je PIVO. K dispozici je zde sedm moderních píp. Na dvou z nich se točí stálice – filtrovaný a nefiltrovaný ležák Primátor z Náchoda. Na zbylých pěti se piva mění velmi rychle. Najdete tu nejrůznější pivní styly (klasické ležáky, ALE, stout, porter, pšeničná piva) jak z tuzemska, tak i z celého světa. Dále je tu osmá, stará originální belgická pípa, na které se točí většinou belgické speciály. Obrovský důraz je zde kladen na správné ošetření, chlazení a čepování piva. Různé pivní styly jsou chlazeny na různé teploty a jsou servírovány ve vhodném skle. Například klasické ležáky se zde točí na hladinku s perfektní krémovou pěnou. Piva jsou vhodně doplněna i ostatním sortimentem. Nečekejte, že si zde dáte steak nebo pečenou husu. Já si zde nejraději dávám k pivu naložený hermelín (podle mě nejlépe vyzrálý hermelín v Brně) nebo chléb s máslem a tvarůžky. Za zmínku stojí i slušné utopence a Rilettes. Zmínit musím také lednice narvané různými druhy lahvového piva z celého světa. U piva je zde opravdu rychlá obrátka. Za pomoci internetu (především FB) můžete každý den zjistit co bude na čepu a co čeká na střídačce. Personál umí, hlavně tedy umí točit pivo. Obsluha pivnice je poměrně plynulá a bezproblémová. Naposledy jsme zde byli na Silvestra a i v tomto náporu to obsluha zvládla velmi dobře a s úsměvem. Musím ještě zmínit jednu důležitou věc, a tou jsou ceny. Tyto považuji za velmi přátelské a pokud porovnám s cenami v jiných podnicích v Brně, kde se snaží točit pivní speciály, tak skoro bezkonkurenční. Za dobu co je tato pivnice otevřená (tuším to stále není ještě ani rok) se zde vystřídalo určitě více než sto druhů piv a každý den je se na co těšit. Možná to celé vyznívá až moc oslavně, ale na člověka, který má pivo rád a rád si užívá rozmanité chutě, to zde působí jako malý zázrak.

Share This