Avia Cafe – březen 2012

Prostředí popisovat nebudu, myslím, že napsáno již bylo vše potřebné. Jen bych podotkl, že někdo to tu bude milovat po první návštěvě a jiný se tu může cítit jako v nádražní hale. Tak to totiž působilo na mě při prvním otevření dveří. Ale věřím tomu, že ty dveře začnete otvírat pravidelně a to hlavně kvůli velmi dobrému jídlu z čerstvých surovin a rychlé obsluze. Forma týdenního menu doplněná speciální denní nabídkou uspokojí prostě každého. Ať už je to host náhodný či pravidelný. Mě navíc vyhovuje, že si tu nikdo na nic nehraje.

Při poslední návštěvě jsem ochutnal tato jídla:

Plněný grilovaný lilek – tenké plátky lilku naplněné čerstvým kozím sýrem s medem, zabalené do úhledných rolek. Příjemná slano sladká chuť, lehce navanulá čerstvostí sýru. Podávané na rukolovém salátku. Nebýt velmi hořké rukoly ochucené jen malým množstvím olivového oleje, tak by to bylo dokonalé. Přesto hodnotím jako povedený předkrm.
Tatarák z lososa – čerstvé voňavé maso, drobounce nakrájená šalotka , vhodné množství olivové oleje , dochutil jsem jen pár kapkami citrónové šťávy. Výborné byly opečené bagetky, lehce vonící česnekem. Příjemné naladění chuťových pohárků.
Hříbkové risoto – krémová konzistence, vhodný druh rýže a navíc správně uvařený, velká hromada parmezánu, přesto bylo potřeba maličko dosolit. Já osobně bych hříbky udělal na trochu menší kusy (velké kusy působí už trochu gumově). Dobré jídlo, které si tu dám rád kdykoliv
Kachní prsa , šťouchané brambory, pomerančová omáčka – prsíčka propečená přesně do růžova, voněla bylinkami a navrchu kůžička vypečená pěkně do křupava. Šťouchané brambory byly doplněné jarní cibulkou a k dokonalosti bylo potřeba maličko osolit. Pomerančová omáčka byla připravená pravděpodobně z freshe, na mě působila maličko kyselým dojmem (více by mi zde ladila sladší verze). Nicméně omáčka měla krásnou barvu a voněla po pomerančích. Velmi dobré jídlo.
Pečený vanilkový krém  – krásně hladký krém ze smetany, žloutků a vanilky, příjemně sladký. Na povrchu krustička z oříšků a karamelu. Výborný dezert
Limetkový koláč – Křehké těsto s hutnou náplní. Sladkokyselá chuť zvýrazněná jogurtem a karamelem. Z něčeho tam na mě moc vystupovala chuť tuku a to mě rušilo. Dezert dobrý, ale pro mě nejslabší část večera.

Na pití obligátní vodovoda a rozlévané bílé víno (0,5 litru) servírované ve vhodné karafě. Po předložení na stůl byla na povrchu jemná bílá pěna. Pokud se víno ochutnalo rychle, tak působilo i maličko perlivě. Po chvilce se z toho vyvinul celkem pohodový suchý veltlín s vyšší kyselinkou. Na závěr proběhlo i espresso , objemově správné , slabší crema . Průměrná káva, ale kvůli té sem opravdu nechodím.

Servis jako ve většině případů rychlý a přesný. Jen ještě podotknu, že toto vše dostanete na stůl za nějakých 650 kaček.

Jsou restaurace, kde mám problém z menu vybrat jedno jídlo, na které mám chuť. V Avia Café mám vždy problém vyřadit z výběru jídlo, na které mám nejmenší chuť.

Share This